Jazzová setkání

Los Rumberos (CZ)

L. setkání, pátek  1.06.2007 - 21.00, Divadelní klub, Polička

Petr Smetáček – piano, leader, Kateřina Myšková – zpěv, Milli Janatková – perkuse zpěv, Jaromír Hrbek – trumpeta perkuse, Jana Pokorná altsax, klarinet, akordeon, Kateřina Vyšínská – tenorsax, perkuse, Petr Hladík – saxofony, klarinet, perkuse, Jan Burian . kytary, perkuse, zpěv, Petr Telenský – basová kytara, Zdeněk Bláha - perkuse

Na počátku zrodu kapely LOS RUMBEROS stála touha několika hudebníků zahrát si po svém hudbu, která je jim blízká. Psal se rok 2005, kdy Petr Smetáček obvolal muzikanty co znal a dal dohromady první sestavu. Začal koloběh střídání muzikantů, přizpůsobování aranží a repertoáru, který provázel celý první rok trvání skupiny. Bylo to spíše o hledání vhodných muzikantů a nabývání prvních zkušeností, než-li o nějakém koncertování. 
To přišlo až v roce 2006, kdy se konečně podařilo postavit fungující sestavu, která se poprvé představila na IV. Jarních jazzových dnech v mladoboleslavském Škoda Auto Muzeu. Oproti dřívějšku došlo k posílení rytmiky vůči dechové sekci, za což mohl částečně i stále narůstající příklon kapely k latinsko-americké hudbě. 
Kapelníkem LOS RUMBEROS je Petr Smetáček, student skladby u Karla Růžičky na pražské konzervatoři Jaroslava Ježka. Pro kapelu píše všechny aranže a vlastní skladby. S kapelou je natolik spjat, že její vývoj jde ruku v ruce s vývojem jeho samotného.
 

fotogalerie >

webhosting Coma s.r.o | jste náš návštěvník