Jazzová setkání

Trialog (CZ) + Jazzika (CZ)

LII. setkání, sobota  20.10.2007 - 20.00, Divadelní klub, Polička

Trialog
www.myspace.com/trialogmusic
Štěpán Markovič -saxofon, Petr Kořínek – kontrabas, Adam Tvrdý – kytara.
Trialog není neměnný. Při příležitosti natáčení CD - "Just floating lightly" - kontrabasisty, klavíristy a skladatele Petra Kořínka v roce 2005 byl jedním z hostujících hudebníku kytarista Adam Tvrdý. Názor obou hudebníků na jazzovou hudbu byl natolik shodný, že se dohodli na další spolupráci. Přizvali bubeníka Ottu Hejnice, který s Adamem Tvrdým již delší dobu spolupracoval. V Poličce jsme je mohli v tomto obsazení slyšet v loňské sezóně. Tentokrát Trialog přijíždí s výborným saxofonistou Štěpánem Markovičem...

Jazzika
www.jazzika.wz.cz
Petr Filip - kytara, Antonín Šturma - basová kytara, Jan Blažek - klarinet, tenorsaxofon, Jaroslav Pachý – bicí, Alice Bauer – klávesy, zpěv.
Kapela hraje vlastní tvorbu vycházející často z jazzové harmonie. Na aranžích písní se podílejí všichni členové, a přistupují k tomu po svém. V hudbě Jazziky se tak objevují různorodé rytmické prvky, které vycházejí nejen z jazzu, ale i ze současné taneční elektronické hudby, ovšem jsou prováděny naživo (např. jungle doprovázený rapem). Výsledkem je jazzová fusion s často minimalistickým nádechem nebo naopak groovovitá smršť. 
Autorkou většiny textů je zpěvačka a klávesistka Alice Bauer. Většina písní je z pera kytaristy Petra Filipa. Basový groove obstarává Tony Šturma, kterému není žádný hutný žánr cizí, stejně tak je tomu i u bubeníka Jardy Pachého. Melodiku významně doplňuje barevný klarinet/saxofon Honzy Blažka.

 

fotogalerie >

webhosting Coma s.r.o | jste náš návštěvník